Celoroční aktivity – Bobová dráha & Monkeypark

Bobová dráha

Letní bobová dráha ve Špindlerově Mlýně nabízí možnost aktivního využití volného času pro turisty i sportovně založené jedince bez rozdílu věku. Nachází se v části Bedřichov v bezprostřední blízkosti hotelu Harmony, cca 10 min pěšky od centra. K dispozici je i parkoviště pro osobní automobily a autobusy ve vzdálenosti 100 m od bobové dráhy.

Konstrukčně účelné vozíky s brzdou umožní každému zvolit optimální rychlost a styl jízdy. Po plynulé jízdě ke startu letní bobové dráhy následuje příjemný a bezpečný zážitek z jízdy hladkým nerezovým žlabem. Vozíky jsou určeny pro jednu nebo dvě osoby. Jízda na 1400 m dlouhé dráze se 22 zatáčkami, 3 tunely a 5 terénními zlomy je snadná a bezpečná, neboť rychlost vozíku regulujete sami účinnou brzdou.

 

MONKEY PARK

432 m dlouhé lanové centrum s 32 překážkami pojmenované jako “MONKEYPARK” je situováno přímo pod nástupní prostor na bobovou dráhu Špindlerův Mlýn.

“MONKEYPARK” je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky. Je projektován a koncipován tak, aby ho v nejkratší ze tří tras mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista nebo dítě od dané výšky. Návštěvník Špindlerova Mlýna se tak zde bude moci kromě svezení na bobové dráze věnovat na jednom místě i další atraktivní aktivitě.

Atraktivita “MONKEYPARKU” spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3 – 7 metrů. Na stromech jsou přitom připevněny mezi jednotlivými překážkami speciální “základny”, na nichž si návštěvník jednak odpočine a také se přesune po překonání jedné překážky na druhou.