Zimní aktivity – Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn. Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR, to jsou vaše jedinečné zážitky na sněhu. Dráha se nachází ve Špindlerově Mlýně a při jejím zdolávání si užijete bezmála 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů.

Hledáte parádní zážitek na víkend nebo jen večerní super program po lyžování? Chcete navštívit Krkonoše a přemýšlíte, jaká aktivita zpestří vaši dovolenou? Přijďte zkusit sáňkování – zimní sport, který do Krkonoš dorazil dávno před prvními lyžaři. Na sáňkách si užijí spoustu zábavy všichni, rodiče s dětmi, parta kamarádů i firemní klientela…

A že se vám nechce šlapat do kopce a táhnout sáňky? Žádný problém. V každé vstupence na dráhu je zahrnuto vyvezení autobusem na start i půjčení saní. Stačí se vhodně obléknout, přibalit spoustu dobré nálady a vybrat si, zda vyzkoušíte denní nebo noční jízdy na osvětlené dráze. O zbytek se už postaráme my.

Start dráhy se nachází na hřebenech, v nadmořské výšce 1155 metrů nad mořem. Na délce necelých tří kilometrů sklesáte do nadmořské výšky cca 780 metrů nad mořem, převýšení tak činí necelých 400 metrů.

Dráha 3x křižuje silnici ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovu boudu a lze ji tedy rozdělit na 4 úseky.

Bezpečnost

Naší prioritou je snaha zajistit maximální bezpečnost každého sáňkaře a minimalizovat riziko úrazů.

Při jízdě autobusem na start máte možnost shlédnout instruktážní video se základními informacemi o dráze a bezpečnostními pravidly. Další informace a rady Vám v případě potřeby předá obsluha dráhy na startu, která zároveň dohlíží na start v bezpečných rozestupech.

Na dráze jsou na mnoha místech rozmístěny informační cedule označující místa, kde je vhodné jet opatrněji, množství bezpečnostních matrací a záchytné sítě. To nejdůležitější je však na každém sáňkaři. Za různých sněhových podmínek se chovají sáňky jinak a jedou různě rychle. Někdy je potřeba brzdit více, někdy méně.  Každý sáňkař by měl mít alespoň malé množství strachu, respektu a pudu sebezáchovy tak, aby si sjezd na dráze užil a v pořádku dojel do cíle. Vždy je potřeba přizpůsobit rychlost jízdy stavu dráhy a svým schopnostem.

HOTLINE: +420 601 222 111
E-mail: info@sankarska-draha.cz
web: www.sankarska-draha.cz